Menü Expand Yenile

'O şişe jandarma kantininden alındı'

Aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu yeni bir kumpas davasının yargılanmasına başlandı.

Yayınlanma Tarihi: 15.06.2015 09:09

İddianamede ise "resmi belgede sahtecilik, suç delillerini yok etme, kaset santajı" başta olmak üzere bir çok suçlamayla haklarında dava açılan sanıkların duruşmaları Fethiye Asliye Ceza Mahkemesi’nde başladı.
 
İzmir 8. Özel Yetkili Mahkemede yagılanması yapılıp 18 yıl hapis cezasına çarptırılan A.Y kardeşleri ve arkadaşları hakkında 2008 yılında soruşturma yapan jandarma görevlileri hakkında Fethiye 4 Asliye Ceza mahkemesinde soruşturma sırasında "sahte evrak düzenlemek ve suç delilleri üretmek"  suçlarından dava açıldı. 2008 yılında M.İ.D isimli şahsın verdiği ifadeyle şikayetinden 2 yıl kadar önce 2006 yılında kendisinin şantaj amaçlı A.Y ve kardeşleri tarafından bilinmeyen bir yere kaçırıldığı, ağaca bağlandığı burada şişe sokmakla tehdit edildiğini iddia ettiğini, bunun üzerine jandarmayla olay yerine gittiklerinde olay yerinde olay tarihinden 2 yıl sonra bir şişe ve bir ip bulduklarını ve bu ip ile şişeden başka sanıkların aleyhine delil olmadığı halde kapatılan İzmir 8. Özel Yetkili Mahkemece 18 yıl verildi.
 
KUMPAS NASIL ORTAYA ÇIKTI
Kapatılan İzmir 8. Özel Yetkili Mahkeme tarafından yargılanıp 18 yıl hapis cezası başta olmak üzere suç delillerinin suç tarihi ile uyuşmadığı kriminal raporlarla ortaya çıktı.
 

 

Fethiye’de başlayan davada söz konusu şişenin şişe cam fabrikasından sorulduğunda 2007 yılında imal edildiği, yani iddia konusu 2006 yılından bir yıl sonra fabrikadan piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. 2004 Yılında gerçekleşen olayda söz konusu ipin ise 2 yıl dağda kaldığı halde pırıl pırıl olduğu bu şişenin jandarma kantininden ipin ise silah sandıklarının bağlandığı ip olduğu ve Jandarma Bölük Komutanlığı’ndan sözde olay yerine götürülerek orada bulunmuş gibi tutanak tutulduğu iddia edildi. Kumpas davası olarak anılan duruşmaların devamına Fethiye 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önümüzdeki günlerde devam edilecek.  
 
 
Murat Sökdü
 
Odatv.com